sobota, 9 stycznia 2016

Dziewczyna z pociągu - Paula Hawkins

"Dziewczyna z pociągu" - czyta się bardzo fajnie, napisana lekko.
Czy historia jest super...nie wiem, mi się podobało, każdy ma inny gust.
Przereklamowana - tak owszem, ale mimo to fajna jest. Lekka jak już pisałam.
Dziewczyna z pociągu - czy Ty nie jesteś podobna?
Jedna to alkoholiczka druga to lekkich obyczajów? Może nie aż tak ale lubi seks :) Trzecia - pojawia się kilka razy.
7/10 to idealna ocena, jest dobra, przyjemna w odbiorze. Nie trzeba się zbytnio skupiać, można czytać bardzo szybko.
Czy oprawca Megan dostanie odpowiednią karę?
Kiedy jadę do pracy autobusem lub tramwajem zastanawiam się ile ludzi mijam. Ile domów czy mieszkań. Ile podobnych historii mogę spotkać w swoim mieście?
Kupiłam książkę za 9,90zł była w promocji i warto było ja kupić :) Skusiłam się na zakup przez opinię zamieszczona na okładce - S.King poleca - myślę "lubię Kinga" przeczytam. Z tego co już wiem będzie film na jej podstawie i pewnie pójdę do kina na niego.
Z każdym z kim rozmawiałam na temat książki pisał, że historia spoko, ale nie jest to hit hitów. Jednak jest napisana tak fajnym językiem, że przeczytanie jej to czysta przyjemność. Wiele recenzji przeczytałam, wiele opinii słyszałam. Gdy sama ją oceniam to jestem zadowolona z jej przeczytania.
Bohaterka jeździ do pracy pociągiem i obserwuje ludzi. Jest świadkiem pewnych wydarzeń, ale nie zdaje sobie z tego sprawy, w pewnej chwili zastanawia się czy ona była by skłonna do takiej zbrodni. Świadkowie stają się podejrzanymi. Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu...

Książkę czytałam dzięki Dominice, która organizuje wyzwanie KLUCZNIK, w którym zachęca ludzi do czytania, a w nagrodę daje książkę :) Link znajduje się w zakładkach z prawej strony mojego bloga.


Paula Hawkins , Dziewczyna z pociągu, stron 328

Data premiery: 2015-10-14

Wydawnictwo Świat Książki, 2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz