sobota, 2 stycznia 2016

Dracula - Bram Stoker

Chciałabym Was zaprosić do przeczytania pierwszego wpisu odnośnie książki, która dłuuuugo stoi już na mojej półce, ale nie było czasu, nie było chęci na jej czytanie. Wróciłam do niej też dzięki Dominice, gdyż prowadzi ona wyzwanie CZYTAM OPASŁE TOMISKA, w którym zachęca ludzi do czytania ,a w nagrodę daje książkę :) Prowadzi Ona również wyzwanie KLUCZNIK :) Linki znajdują się w zakładkach z prawej strony mojego bloga.


"Dracula" - Zawsze chciałam przeczytać tę książkę - dobrze, że w końcu znalazłam dla niej czas :)
Napiszę tak, jeśli ktoś lubi opowieści o wampirach i lubi opowieści innych ludzi to książka zdecydowanie mu się spodoba.
Jest napisana - chyba - jako pamiętniki, może notatniki, nie znam się na rodzajach, ale taki ja mam odbiór. Jeśli coś ma opis miejsca, czasu i wrażeń to dla mnie to pamiętnik, no może dziennik. Ale czytając książkę wczuwamy się w opowieści innych ludzi tak jakbyś my ich słuchali na żywo.
Wiesz byłem tam opowiem Ci.... :)
Czy fakty, miejsca i opisy ją prawdziwe wie tylko ten kto to dokładnie zbadał czy porównał. Mi to nie było potrzebne - i uwierzyłam w to co było opisane, w to co opowiedzieli mi ludzie :)
Książka zaczyna się wpisem; wszelkie nieistotne sprawy zostały pominięte, żeby odbiór był jasny i miły - i tak jest :)

Opis książki: "Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Dracula, który przymierza się do przyjazdu do Anglii. Na miejscu wychodzi na jaw, że ekscentryczny arystokrata nie jest tym, kim się wydaje być, a jego plany mają krwawy, zbrodniczy wymiar. Życie Jonathana zawisa na włosku. Tymczasem w Anglii Mina niecierpliwie wyczekuje powrotu narzeczonego…

Opublikowana w 1897 roku powieść „Dracula” irlandzkiego pisarza Brama Stokera wstrząsnęła czytelnikami, natychmiast stając się sensacją, a dziś uchodzi za klasykę gatunku grozy, słusznie zaliczaną w poczet stu najwybitniejszych powieści wszech czasów. Ujęta w formę listów, wycinków prasowych i fragmentów dzienników, porusza autentyzmem oraz złożonością i różnorodnością zawartych w niej uczuć i emocji. Mimo upływu lat hrabia Dracula wciąż przeraża…"

Książkę oceniłam na 8/10 należy do książki z serii "klasyka grozy". Mam w planach przeczytać jeszcze "Portret Doriana Graya" oraz "Frankenstein"

Bram Stoker, Dracula, stron 448
Data premiery: 1897-05-26
Wydawnictwo
Zielona Sowa, 2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz